چاپ روتوگراور

در فرآیند چاپ روتوگراور، سیلندر در بردارنده صفحات چاپی معمولاً طوری آرایش داده میشود که در طول حرکت دوارش از میان یک آبشخور پر از حلال رقیق جوهری عبور کرده و یا با جوهر اسپری می شود.
یک تیغه استیل نازک (بنام تیغه دکتر بلید) از میان سیلندر عبور کرده و جوهر را از سطح صفحه و نه از فرورفتگی های کوچک سلول هایش می زداید، سپس سطح سیلندر با صفحه چاپی مماس می شود و صفحه چاپی، جوهر را از میان فرورفتگی های موجود در سیلندر بیرون می کشد.
در چاپ گراور رنگی، یک سیلندر جداگانه برای هر رنگ در نظر گرفته می شود. از آنجائیکه سلول های موجود  در گودی های مختلف میزان متفاوتی از جوهر را در خود حفظ می کنند. فرآیند روتوگراوری مقدار تنالیته کاملی را چاپ می کند که آن را برای تصاویر قابل تکثیر و سایر نسخه های متعدد دارای تنالیته پیوسته ایده آل می سازد.
روتوگراوی جهت چاپ ضمایم روزنامه ها (مثل قسمت های رنگی مجلات)، کاتالوگ، مجلات و کتابهای مصور، بروشورهای تبلیغاتی، تقویم و غیره کاربرد گسترده ای دارد؛ همچنین برای چاپ لیبل و برچسب بر روی سلفون، فویل آلومینیوم و موارد مشابه دیگر بکار برده می شود.
یک فرآیند چاپ بسیار سریع یعنی روتوگراوی بیشتر جهت چاپ بلند مدت و در مواردی بکار می رود که تصاویر رنگی یا سیاه و سفید وجود دارند.

(021) 26410276-84

(021) 26410276-84

Info@nasrgostar.com

 

جدیدترین اخبار

footer-logo
Untitled-4 Untitled-3 Untitled-2 tt face

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای صنایع بسته بندی نصرگستر اراک محفوظ میباشد

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار