چاپ فلکسو

چاپ فلکسو(Flexography)
فلکسو به اختصار،  نمونه ای از فرایند چاپ است که با بهره گیری از یک صفحه انعطاف پذیر بنام کلیشه کهازجنسژلاتینیالاستیک بوده عمل چاپ را انجام می دهد. چاپ فلکسو دراصل نسخه مدرنی از لترپرس (letterpress)است که می تواند برای چاپ بر روی تقریباً هر نوع بستر، از جمله فیلم های پلاستیکی، فلزی، سلفون و کاغذ مورد استفاده قرار گیرد. از این روست که از چاپ فلکسو برای چاپ جهت انواع مواد بسته بندی مواد غذایی به طور گسترده ای استفاده می شود.
با توجه به اینکه در دستگاههای قدیمیچاپفلکسوازالکتروموتورمعمولیبهمراه گیربکس ،تسمهوزنجیربعنوانمحرکغلتکهاورولها استفادهمیشد، عوامل مختلفی چونخطادرحرکتالکتروموتور،لقی گیربکس، خطای زنجیر و… موجب خطا در چاپ می گردید. اما امروزه باورودسیستمهایکنترلموقعیت و موتورها کنترلدقیقحرکتغلتکهامیسرشدهوامکانخطاراتاحدبسیار بالایی کاهش داده است واز طرفی ارتباط اپراتور با دستگاه را بسیار آسان کرده است.
بدین سبب روز به روز استقبال از چاپ های فکسو در صنعت بسته بندی بیشتر می شود. علاوه بر چاپ بر روی گروه پلی اتیلن ها که بیشترین سهم را در خروجی ماشین های فلکسو دارند، عمده مشتریان این نوع چاپ با توجه به پایین تر بودن زمان عملیات پیش از چاپ در چاپ فلکسو نسبت به روتوگراور، همچنین پایین تر بودن هزینه های جانبی ساخت کلیشه نسبت به سیلندر و از همه مهمتر کم هزینه تر بودن اعمال تغییرات مجدد در کلیشه نسبت به سیلندر در چاپ روتوگراور این صنعت را برای چاپ روی بسته بندی محصولاتشان انتخاب می نمایند.
لازم به ذکر است که امروزه با زیاد شدن تعداد یونیت ها از 6 رنگ به 8 رنگ و هم اکنون 10 و 12 رنگ محدودیت ها به کلی مرتفع گردیده است و ساخت ماشینهای پیشرفته با قدرت Register نگه داشتن بالای رنگها در هنگام چاپ، تنظیمات میکرونی فشارهای بین کلیشه و سطح چاپ شونده و همچنین آنیلوکس با کلیشه و .... در افزایش استقبال و تمایل چاپ خانه ها از این شیوه مؤثر بوده است.

(021) 26410276-84

(021) 26410276-84

Info@nasrgostar.com

 

جدیدترین اخبار

footer-logo
Untitled-4 Untitled-3 Untitled-2 tt face

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای صنایع بسته بندی نصرگستر اراک محفوظ میباشد

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار